Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Италијанска авантура

Кетрин Џорџ  
Оригинален наслов на книгата : An Italian engagment
ИСБН : 978-608-219-039-6
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : СИЛСОНС
Прегледaна: 2288 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 205
Димензии : 20 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Под топлото италијанско сонце, поради игра на судбината се сретнуваат Аби и убавиот Макс. Аби брза да стигне на деловниот состанок со Џани, познатиот оперски пејач, но за несреќа или среќа изнајмениот автомобил на Аби се расипува и таа е принудена да стопира некој кој би ѝ помогнал да стигне до својата дестинација.

Во тој момент случајно налетува Макс Вингејт кој всушност е братот на Џани и ѝ помага на Аби да се извлече од неволјата во која западна.

Но, помеѓу нив се разгорува љубовна искра.

Убавиот Џани води таен живот и зад неговиот среќен и богат живот се крие голема тајна, тој е вљубен во една мистериозна жена. Макс е премногу привлечен од Аби и е решен да стори сѐ за да го освои нејзиното срце. Ниту една жена претходно не предизвикала таков интерес кај него и не го натерала да биде толку искрен и отворен. Поради тоа ќе стори сѐ за да ја придобие љубовта на Аби. Но, ниту пак Аби не е рамнодушна кон него, тој е човекот поради кој ѝ трепери целото тело. Поради сето ова под топлото италијанско сонце започнува италијанската авантура на Аби и Макс.

Уживајте во оваа авантура!!!


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote