Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Расплакани девојки

Џеклин Вилсон  
Оригинален наслов на книгата : Girls in Tears
ИСБН : 978-9989-168-86-4
Година на издавање : 2009
Издавачка куќа : ИКОНА
Прегледaна: 1201 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 190
Димензии : 14x21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Величествената романса на Ели со Расел, стои на стаклени нозе. Магда го изгуби своето милениче и е страшно вознемирена (иако никој друг и не знаел дека има хрчак!). А на Нејдин ì е преку глава од тоа тие двете да ì расправаат за опасностите од средбата со некого што го запознала преку интернет – таа смета дека нејзиниот виртуелен дечко е чудесен. Исплакано е море од солзи и потрошени се стотици марамчиња. Може ли пријателството меѓу девојките, да го издржи ова време на искушенија.Извонредна четврта епизода од серијата девојки. Совршен роман за тинејџери, од перото на авторката на бестселери, Џеклин Вилсон.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote