Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

1984

Џорџ Орвел  
Оригинален наслов на книгата : 1984
ИСБН : 978-608-221-014-8
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : ИКОНА
Прегледaна: 7295 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 350
Димензии : 12x19
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Романот 1984 е најдоброто дело на Џорџ Орвел. Претставува визија за тоталитарната држава, во која човекот е потполно деградиран како личност, каде што владеат беда и глад, каде што историјата се фалсификува и каде што човечките вредности цинично се сведени на најнизок степен. Ова е протест на писателот против овие тенденции коишто може да ја насочат историјата во тој правец. И не само протест туку и предупредување.


Оценка од корисниците

5 звезди

6

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
6

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

14.01.2017 17:09:50   Matej Donevski напиша

Verojatno najdobrata scifi kniga,a mozebi i najdobrata kniga na site vreminja.Neverojatno,fantasticno,samo Farenhajt 451 moze da se sporede,a i taa e daleku
10.10.2015 10:43:37   Anonymous напиша

Неговата најдобра книга и лично една од моите омилени. Во книгава се раскажува за толку многу длабоки работи, што тешко е да се даде кратка содржина/рецензија. Толку е добра што мора повремено да се препрочитува!
Copyright 2012-2018 by iVote