Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ангел Чувар

Марија Трифуновска  
Оригинален наслов на книгата : Ангел Чувар
ИСБН : 978-608-4638-02-5
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Дата ПЕСНОПОЈ
Прегледaна: 1500 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 134
Димензии : 20х40
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Природата на човекот е таква секогаш да бара повеќе од она што го има. Како што изминува времето погледите на луѓето кон животот се изменуваат и се повеќе погледи заминуваат во погрешни насоки. Ретки се луѓето кои знаат кои се вистинските вредности во животот и ги ценат додека ги имаат, а повеќето пак, не гледаат што имаат  и вечно трчаат по врапчето кое е на гранката, запоставувајќи го и губејќи го гулабот кој им пее во дланката, па кога ќе изгубат се сфаќаат колку било тоа вредно за нив. Ова е приказна за едно девојче кое имаше во животот се што е потребно за среќа, а сепак бараше повеќе и повеќе. Овој роман обработува повеќе теми како љубовта, семејството, другарството, парите . . . Се она од кое сме секојдневно опкружени. Ова е навистина интересна приказна и секој може да се пронајде барем во еден дел од книгата. Се чита во еден здив и нуди навистина корисни совети. Ќе ве замисли и ќе ве поттикне да ги отворите очите, да ја искористите среќата и да уживате во животот и во се она што тој ви го нуди бидејќи некој друг може само да сонува за тоа што вие веќе го имате.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote