Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Изложба

Јана Лозаноска  
Оригинален наслов на книгата : Изложба
ИСБН : 9786084507451
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 668 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 48
Димензии : 10х20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Оваа поезија совршено го отсликува Човекот, патот до возвишеноста, автономијата на духот и безграничната љубов, како пулсираат моќно на Врвот, диплејќи го небото околу себе, со орел кој исцртува вечни кругови на трансцеденталното небо а стравот за навек исчезнува.“ напиша д-р Маја Мухиќ. Навистина ретка поетска инспиративност.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote