Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

777 и други кабалистички списи

Алистер Кроули  
Оригинален наслов на книгата : The qabalah of Aleister Crowley
ИСБН : 978-608-65345-0-9
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Висарт Медиа
Прегледaна: 1507 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 300
Димензии : 235х150
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Она што е Webster или Murray за англискиот тоа е Liber 777 за окултниот јазик. Собрани и систематизирани повеќе системи од Истокот и Западот се со цел да се добие една кохерентна слика.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote