Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Книга на мудроста или лудоста

Алистер Кроули  
Оригинален наслов на книгата : The book of wisdom or folly
ИСБН : 978-608-65345-1-6т
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : Висарт Медиа
Прегледaна: 1199 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 254
Димензии : 205x145
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Книга во форма на лекции на разни теми, упатени од Големиот Ѕвер DCLXVI кон неговиот духовен син DCCLXXVII, но чии совети може да ги искористи секој. Книга која дава добра слика за практичната примена на телемата кај секој поединец на Земјата во било кое поле на интерес, од наука, уметност па до самиот духовен развој кај човекот.
Книга која ќе ви даде практични упатства како да го одите својот Пат и како да ги искористите различните варијации по него.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote