Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Spoj

Иван Наумовски  
Оригинален наслов на книгата : Spoj
ИСБН : 9989-9868-0-0
Година на издавање : 1997
Издавачка куќа : Иван Наумовски
Прегледaна: 4150 пати
Коментари вкупно: 9
Број на страни: 127
Димензии : 20 cm
Корица : мека
Јазик: SR


Овој производ го нудат:


Краток опис

Моќна,емотивна книга на случки,преточени во прикаски,во кој се испреплетува спојот на љубовта и животот ;неговите елементарни видови;сексот и материјалниот интерес, во сите негови облици . Перцепција ,на модерното општество ,неговата беда и раскош ,без лажно морално лицемерие , на оној  откачен урбан свет ,алчен за пари и авантуризам , од кој потекнуваат сите пориви  на изопаченоста и отугеноста.Раскази,кој скокоткаат со својата префинета еротика, но не како цел ,туку како пропратно средство за изразување на подлабоките,социјални и морални аспекти  од животот на актерите ,кој парадираат во самата книга.А тие можат да бидат вистинити, и да припагаат  на  било кој дел од светот ,кој оди споро,но сигурно кон апокалипсата на сопственото уништување.
Книга која фасцинира со својата раскажувачка оргиналност  и сликовитост.


Оценка од корисниците

5 звезди

9

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

2

Просечна оценка
4,3
11

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

14.02.2018 20:39:32   Anonymous напиша

Petpati sum je čitala i ja čitam koga mi e dosadno ,posebna e i edinstvena,bravo za avtorot. Bozan
03.04.2016 17:21:48   Anonymous напиша

Makedonski Bukovski.....bravo!!!!!-----
24.03.2016 21:38:57   Anonymous напиша

Super prikaski!!!!!!
Copyright 2012-2018 by iVote