Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

The Case-Book of Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle  
Оригинален наслов на книгата : The Case-Book of Sherlock Holmes
ИСБН : 9780007420247
Година на издавање : 2011
Издавачка куќа : Harper Collins
Прегледaна: 313 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 322
Димензии : 111x178mm
Корица : мека
Јазик: EN


Овој производ го нудат:


Краток опис

Featuring the last 12 stories ever written about the infamous detective, The Case-Book of Sherlock Holmes contains some of Conan Doyle’s most villainous and unusual characters.

The 1920s was a disenchanting era, and the darker mood of many of these stories reflects the environment at the time. Some even felt that the stories showed Conan Doyle exploring Spiritualism as it was an area he was interested in at the time and the mental derangement and physical disfigurements that crop up in many of the stories allude to the horrors of the First World War.

The collection includes ‘The Adventure of the Sussex Vampire’, ‘The Adventure of the Creeping Man’ and ‘The Adventure of the Lion’s Mane’.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote