Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Сенки низ циркускиот шатор

Исток Улчар  
Оригинален наслов на книгата : Сенки низ циркускиот шатор
ИСБН : 978-608-243-009-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 312 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 10х20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Посветена директно на тинејџерското време кое младиот Улчар со сензибилен рез успеал да го окарактеризира низ своите стихови како едно време активно и во реалноста и во неговата фантазија.“ Мане Манушев

„Иако станува збор за дебитантски поетски ракопис на автор-средношколец, иако носи поднаслов поезија за тинејџери, стихозбирката не е четиво што се ограничува само на средношколската читателска публика.“ Владимир Мартиновски Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote