Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Убиство во хотел Босфор

Есмахан Ајкол  
Оригинален наслов на книгата : Kitapçı Dükkanı
ИСБН : 978-608-243-006-5
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 3290 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 13x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Романот е првиот од серијата на крими-трилери со ликот на Кати Хиршел, потпишани од писателката Есмахан Ајкол. Кати се доселила во Истанбул од Германија и отворила своја книжарница, каде се продаваат исклучиво криминалистички романи. Наскоро во блискиот хотел се случува убиство во која е вклучена и нејзина пријателка. Така што, истрагата станува нејзин интерес.

„Не ќе можете да ја испуштите од раце“. Филип Деларош, Лир

 Оценка од корисниците

5 звезди

3

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
3,8
5

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

Copyright 2012-2018 by iVote