Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ледена вода

Митко Гогов  
Оригинален наслов на книгата : Ледена вода
ИСБН : 978-608-243-012-6
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 423 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 10х20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Оригиналните и неповторливи, густи метафор лирски одѕвонуваат во бучавата на светот.“ Славица Гаџова

„Со сликите што ви ги нуди поезијата на Митко: на пример можете да изградите дворец, или да направите филм, или да измислите некоја игра, или... ама што годе да измислите, можеби ќе можете да ги спасите граѓаните..., а можеби во тоа ќе се спасите и себеси.“ Јасна КотескаОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote