Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Гордост и предрасуда

Џејн ОСТИН  
Оригинален наслов на книгата : Pride and Prejudice
ИСБН : 978-608-229-650-0
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: 5205 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 348
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Приказната го следи животот на главниот карактер Елизабет Бенет, која се соочува со прашањето на манирите, воспитанието, моралот, етиката, образованието и бракот во англиското општество на крајот на 19 век.

Гордост и предрасуди е сè уште интересна за модерните читатели и се наоѓа на врвот на листите за најчитани книги.Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

04.05.2017 14:17:57   Слаѓан Бишковски напиша

Многу добра книга, ја препорачувам
Copyright 2012-2018 by iVote