Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Захир

Пауло Коелјо  
Оригинален наслов на книгата : O Zahir
ИСБН : 9989-153-49-3
Година на издавање : 2005
Издавачка куќа : Издавачки центар ТРИ
Прегледaна: 4247 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 348
Димензии : n/a
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Не знам дали мојот брак беше сон што не можев да го сфатам додека траеше. Знам дека можам да живеам без неа, но би сакал пак да ја сретнам за да ù го кажам тоа што не ù го кажав додека живеевме заедно: те сакам повеќе од себеси. Внесувајќи автобиографски елементи во ова извонредно четиво, Коелјо создава прекрасна и возбудлива приказна која нè тера да се запрашаме: Колку далеку може да одиме поради љубовта? Колку во овој современ свет, обземени од сопствените животи, сме способни вистински да се посветиме некому, да ги изодиме вкрстените патишта и навистина да споделиме. Која дефиниција на среќата ја живееме: дали луѓето кои имаат сè во животот се навистина среќни и задоволни или пак посреќни се оние кои живеат на границата на смртта и животот, не грижејќи се за ништо материјално и овоземско?


Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,7
3

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote