Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Кога дува северецот

Даниел Глатауер  
Оригинален наслов на книгата : Gut gegen norwind
ИСБН : 978-608-10-0354-X
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Матица Mакедонска
Прегледaна: 1420 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 255
Димензии : 20 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Кога го прочитав описот на книгата во кој се акцентира само дека е најпаметниот љубовен дијалог на денешницата, на моменти бев скептик и дури сакав да ја оставам книгата непрочитана. Меѓутоа, нешто ме натера сепак да ја прочитам, и така од страница на страница вниманието ми беше цeлосно обземено, а кулминацијата беше кога веќе не можев да ја оставам. Навистина, ова е прекрасен, необичен љубовен роман испишан со премногу љубовни емоции што се проткајуваат скоро во секоја реченица. Волшебен и посебен роман со двонасочни и постојани љубовни пораки кои во исто време се толку силни, а при тоа ненаметливи.


Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

18.02.2015 21:01:24   Anonymous напиша

Дали има македонско издамие на вториот дел од оваа книга? Се вика сите Сите седум бранови?
Copyright 2012-2018 by iVote