Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Разговор со учениците

Игор Довезенски  
Оригинален наслов на книгата : Разговор со учениците
ИСБН : 978-608-65032-8-4
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Графо ден
Прегледaна: 3594 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 249
Димензии : 21 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

ЕКСКЛУЗИВНО: Со секоја купена книга, купувачот ќе добие едномесечен бесплатен тренинг во некоја од секциите на Организацијата за изучување класични јапонски боречки вештини „Пат кон Сонцето“. Се што треба е да донесе копија од нарачката дека книгата е купена преку „КупиКнига“.
„Разговор со учениците“ е првата македонска книга која е посветена на традиционалните боречки јапонски самурајски и нинџа вештини. Во неа, учителот Игор Довезенски, преку разговор со своите ученици, дава објаснување за создавањето на класичните јапонски борбени традиции, за источната филозофија, за начинот на размислување на воините од далечниот исток, за Патот, како и за животот воопшто. 


Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

14.01.2015 12:07:04   Anonymous напиша

Величествена, несекојдневна книга која на правилен начин ни ги доловува животните вредности паралелно претставувајки ни го животот на едни од најсовршените суштества некогаш. Секој еден што ке почне да ја чита кнугата ке посака за момент и тој да е дел од тој Пат кој го чекорат тие. Несомнено добар учител!
14.01.2015 09:38:50   Anonymous напиша

На сите луѓе со самото ρаѓање по "нешто" ни е дадено. Љубов пρед се, љубов κаκо појдовна сила и пρичина за нашето постоење. Κога нашата љубов ќе се пρеточи во љубов спρема пρавилен избоρ во животот, Патот κон успехот е неизбежен. Κнига за љубовта во нас самите и љубовта спρема нашиот избоρ, κаκо Пат за сρеќен и долг живот.
Copyright 2012-2018 by iVote