Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Книга на лаги

Алистер Кроули  
Оригинален наслов на книгата : The book of lies
ИСБН : 978-608-4740-00-1
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : АЛЕФ
Прегледaна: 1139 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 200
Димензии : 205x145 см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во книгата суптилно е изразен симболизмот на Слободните Ѕидари како и симболизмот на други традиции. Алистер Кроули не само што бил длабок извор на фундаментално знаење, туку и уште подлабок извор на симболичко знаење.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote