Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Фениксот на заборавената љубов

Ирена Стевановска  
Оригинален наслов на книгата : Фениксот на заборавената љубов
ИСБН : 978-608-4638-84-1
Година на издавање : 2014
Издавачка куќа : Дата ПЕСНОПОЈ
Прегледaна: 3035 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 152
Димензии : 21 x 15 см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Романот ја крие приказната за двајца млади,  чии животни патишта некогаш се разминале,  но повторно се спојуваат. Миријам од Австралија,  каде живее веќе осум години, доаѓа во родната земја Македонија, откако телефонски ќе договорат средба со Рики, човекот кој никогаш не успеа да го заборави,  а причината за таа средба се соништата кои ги измачуваат во последно време и двајцата,  непосредно пред свршувачката на Рики. 
    Откако две недели ќе поминат заедно на Маврово,  во викендицата на Рики,  каде покрај тоа што уживаат во љубовта,  Миријам тајно  ќе го напише и романот за нивната љубов,  што е всушност втората причина за нејзиното доаѓање во Македонија,  а потоа, по редица настани кои Миријам ги остава зад себе,  тргнува за Австралија,  но по неа тајно на авионот се качува и Рики. 
     Ќе успее ли да ја врати или не,  откриваат последните страници од романот. Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

15.02.2015 20:07:31   IRENA STEVANOVSKA напиша

Романот ФЕНИКСОТ НА ЗАБОРАВЕНАТА ЉУБОВ е прогласен за роман на годината за 2014 година од издавачката куќа Дата ПЕСНОПОЈ - Битола
Copyright 2012-2018 by iVote