Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Mikrotoponimet në vendbanimet shqiptare të rrethit të Prilepit, Krushevës dhe Velesit

Mustafa Ibrahimi  
Оригинален наслов на книгата : Mikrotoponimet në vendbanimet shqiptare të rrethit të Prilepit, Krushevës dhe Velesit
ИСБН : 978-9989-173-31-8
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Интерлингуа
Прегледaна: 854 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 245
Димензии : 21 x 14 см
Корица : мека
Јазик: AL


Овој производ го нудат:


Краток опис


Собрани се микротопоними од неколку села со албанско население од Прилепскиот, Крушевскиот и Велешкиот крај.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote