Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Дрво кое шепоти

Борис Митковски  
Оригинален наслов на книгата : Дрво кое шепоти
ИСБН : 978-608-243-071-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 352 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 160
Димензии : 10x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Кога Исус му ги отвори очите на слепородениот за првата глетка, го праша – Што гледаш, овој му одговори – Ги гледам луѓето како дрвја. Тоа е и идејата на оваа книга, на овој наслов Дрво кое шепоти...

 

„Сите негови хаику творби се всушност – богојавление, мал миг во кој срцето и умот го созерцуваат Бога, стануваат свесни за поврзаноста на нештата и за Оној кој ги создал. Во хаику творбите на Митковски, во навидум неповрзаните слики, се бара Он“.

Венко АндоновскиОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote