Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Трето око

Лопсанг Рампа  
Оригинален наслов на книгата : THE THIRD EYE
ИСБН : 978-9989-901-30-0
Година на издавање : 2007
Издавачка куќа : Мартина
Прегледaна: 2857 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 235
Димензии : 21 x 14 см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Лобсанг Рампа има само седум години кога му е претскажан монашкиот живот. Затоа, тој го напушта својот дом и своите родители за да замине во будистичкиот манастир Шакпори и да му се приклучи на монашкиот ред кој се уште не е гибнат од кинеската инвазија. Таму, од големите учители тој ги учи тајните на древните вештини.
Покрај се, ја доживува најголемата чест во тибетскиот живот, отворањето на Третото Око, со тоа ни овозможува да ја споделиме со него неговата видовита слика на магичниот духовен свет.
 Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote