Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Патот до срцето

Ошо .  
Оригинален наслов на книгата : Journey to the heart
ИСБН : 978-9989-901-38-6
Година на издавање : 2007
Издавачка куќа : Мартина
Прегледaна: 1100 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 265
Димензии : 21x14
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Книгата Патот до срцето претставува збир од суфи приказни. Секоја приказна е со соодветна животна порака. 
Суфи е човек на Срцето, човек на Љубовта, духовно битие кое не се оптоварува со прашањето од каде потекнува вселената, кое не се оптоварува со прашањето кој ја создал истата, кое не се оптоварува со прашањето каде не води сето тоа – всушност, тој не поставува прашања.
Наместо тоа: тој живее и го сака Светот....


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote