Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Satanski stihovi

Salman Ruždi  
Оригинален наслов на книгата : The Satanic Verses
ИСБН : 978-86-7844-085-4
Година на издавање : 2009
Издавачка куќа : Feniks libris
Прегледaна: 696 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 620
Димензии : 21
Корица : тврда
Јазик: SR


Овој производ го нудат:


Краток опис

Svojom izuzetnom pripovedačkom tehnikom Ruzdi vešto prepliće perspektive posmatrača, učesnika u događaju i samog pripovedača. Gradi jedan potpuno nelinearan, magičan svet u kome se prepliću realno i fantastično, tragično i komično. Likovi su snažno osmišljeni, upečatljivi, tragi-komični antiheroji.


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote