Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Т.е. љ.у.б.а.м. - тоа е вистината

Александар Алексов  
Оригинален наслов на книгата : Т.е. љ.у.б.а.м. - тоа е вистината
ИСБН : 978-608-65567-1-6
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Александар Алексов
Прегледaна: 13668 пати
Коментари вкупно: 5
Број на страни: 258
Димензии : 21 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Приказна за безусловната љубов, љубов ослободена од секакви клиеша кој ќе ве погоди в срце со својата посебност, силина, необичност, со драматичните пресврти и возбуда, за упорноста и храброста, за никогаш да не се откажеш од љубовта и сонишата.
Книга која ќе остане во душата... засекогаш!


Оценка од корисниците

5 звезди

12

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,8
13

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

19.05.2017 13:04:42   Anonymous напиша

Нема вистина во негативната критика. Тоа што го нарекуваш средина на книгата е заплет кој е феноменален, дејствието тече непреќинато, не си ги читал времињата на настаните затоа не си разбрал. Крајот е непредвидлив, не ни најмалку како шпанска серија. Подобри ликови здравије Боже од оваа книга. Премногу светски за нас Балканците. Роман за сите генерации. Убаво е што има еве и лоша критика значи книгата дошла до многу други од оние што постојано читаат тоа е успех само неколку книги го освоија: Се гледаме на врвот, Вештица, Бездомникот со златен часовник... да беа од странски писатели ќе беа без критика, но за жал од Македонски писатели се
15.05.2017 17:08:24   Anonymous напиша

Преубав почеток на книгата, меѓутоа до крајот наликува на Шпанска серија. До средината веќе се заборава што се случувало на почетокот. Премногу површно, ветојатно би им се допаднала на почетници млади читачи.
30.11.2016 15:00:38   Anonymous напиша

Еден од најубавите романи што го имам прочитано и на сите мои пријатели и се допадна
В© Copyright 2012 by iVote