Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Мотивација

Брајан Трејси  
Оригинален наслов на книгата : Motivation
ИСБН : 978-608-4569-29-9
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Паблишер
Прегледaна: 1567 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 124
Димензии : 125х195
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Една од најважни обврски што ги имате како менаџер е да ги мотивирате вработените да го дадат најдоброто од себе. Менаџерите кои создаваат работна средина со висока енергија и даваат чувство дека се работи нешто што има вредност, го намалуваат одливот на вработени и истовремено ги зголемуваат продуктивноста и квалитетот.

Потпирајќи се на своето повеќедецениското искуство, експертот за успех Брајан Трејси во Мотивација нуди 21 брза и моќна метода за зголемување на делотворноста на секој поединец или група. Тој ви открива како:

 

да обезбедите вработените да чувствуваат страст за тоа што го работат
да ги предизвикате со задачи што од нив бараат да направат исчекор
да ја задоволите нивната потреба истовремено да се чувствуваат и независни и дел од тимот
да го намалите стравот од неуспех и да ја зголемите желбата за успех
да ги отстраните пречките што не им даваат да напредуваат
да им дадете повратна информација што им е неопходна за да успеат
 

Во оваа книга ќе ја научите една од најважните функции на менаџментот – способноста да ги мотивирате другите за врвни достигнувања.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote