Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Зборот е светлина

Ленче Милошевска  
Оригинален наслов на книгата : /
ИСБН : 978-608-243-101-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 499 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 12x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„ Современата македонска писателка Ленче Милошевска, автор на четири книги поезија и четири романи, повторно ни се претставува со успешна книга поезија, насловена како Зборот е светлина. Самиот наслов ја симболизира творечката синергија која произлегува од логосот и светлината. Најновата поетска книга на Ленче Милошевска е производ на искуство, поетска зрелост и успешна постапка во одбирот на поетските дилеми, предизвици и тишини. Овие простори – творечки пориви, во реалноста се можеби подруги,  но во песните поместени во книгата се мајсторски искомпонирани целини“.

Братислав ТашковскиОценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote