Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Греј

Е. Л. Џејмс  
Оригинален наслов на книгата : Grey: Fifty Shades of Grey as told by Christian
ИСБН : 978-608-208-411-4
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 8098 пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 525
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Видете ја љубовната приказна што го освои светот низ очите на Кристијан..

Преку зборовите, размислувањата и емоциите на Кристијан, Е.Л. Џејмс нуди нова перспектива во оваа љубовна приказна која плени стотици милиони читатели ширум светот.

Кристијан Греј мора се да контролира; неговиот свет е уреден, дисциплиниран и емоционално празен - се до денот кога во неговата канцеларија не се појави Анастасија Стил со своите убави нозе и неуредна, смеѓа коса. Тој се обидува да ја заборави, но наместо тоа, тој чувствува бура од емоции кои не ги разбира и на кои не може да им одолее. За разлика од сите жени со кои се има запознато, срамежливата и обична Ана како да гледа низ него - ладно, рането срце што се крие зад бизнис гениј кој води луксузен живот.

Дали врската со Ана  ќе успее да ги отфрли ужасите од детството што секоја вечер го прогонуваат? Или неговите мрачни сексуални желби, потребата за контрола и презирот спрема себеси што му ја полни душата, ќе ја избркаат девојката и ќе ја уништат кршлива надеж што му ја нуди? Романот „Греј“ нуди уникатна приказна за мислите, душата и срцето на еден млад човек кој, поради тешка траума од детството едноставно не знае што да прави кога ќе се соочи со љубов.


Оценка од корисниците

5 звезди

12

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

2

Просечна оценка
4,3
15

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

22.06.2016 10:37:44   Слаѓан Бишковски напиша

ubava :)
21.09.2015 14:18:46   Mirjana Bajraktarova напиша

prekrasna e
20.09.2015 14:29:39   Anonymous напиша

Како голема обожавателка на книгата стварно ме разочара овој нов дел "Греј " или пак очекувањата ми беа преголеми..-.- но во секој случај многу лош превод е направен, има премногу печатни грешки низ книгата (googletranslate како да користеле), неколку дејствија се прескокнати додека некои не се совпаѓаат со првичната приказна, "фушарски" е пишувана едноставно без тежина е книгата и без сликовити и метафорични описи да те наведе да се изгубиш во неа. Сметам дека на писателката и текнало дека може да заработи уште од продавање на приказнава па ја изротирала на овој начин од "аспектот на Греј " и copy-paste праела на разговоите за побргу да ја издаде.. но тоа е што е :D Им препорачувам на читателите кои ја имаат прочитано трилогијата да си седат мирни и да си ги зачуваат импресиите од целата приказна пред да доживеат разочарување од "Расказов на ГРЕЈ" !
Copyright 2012-2018 by iVote