Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Македонско-албански разговорник = Fjalor bashkëbisedues maqedonisht-shqip

Проф. Д-р Мустафа Ибрахими  
Оригинален наслов на книгата : Македонско-албански разговорник = Fjalor bashkëbisedues maqedonisht-shqip
ИСБН : 978-9989-173-56-1
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Интерлингуа
Прегледaна: 1569 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 196
Димензии : 15
Корица : мека
Јазик: AL


Овој производ го нудат:


Краток опис

После успехот со првото издание во 2005, пред вас е второто преработено и проширено издание на македонско-албанскиот разговорник кој содржи над 5000 зборови и изрази што им припаѓаат на основните и активните  фондови на говорниот и на пишаниот албански и македонски  јазик.
Јазичниот материјал е систематизиран во 29 посебни рубрики, во форма на дијалог кои се корисни за разни ситуации. Освен зборовите и изразите, во речникот се даваат и основни граматички познавања на албанскиот јазик, како и слики со нивни називи.
Македонско-албанскиот разговорник, им го нудиме на разните категории на луѓе од двата народа, како помагало за реализација на нивните меѓусебни деловни, туристички и други активности.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote