Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Пулсот и времето

Ана Јовковска  
Оригинален наслов на книгата : Пулсот и времето
ИСБН : 978-608-219-085-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : СИЛСОНС
Прегледaна: 1221 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 489
Димензии : 21 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Книжевната сцена е како ендемски вид кој треба да се негува. Денес луѓето одат со таблет и со мобилен телефон на плажа, наместо со книга. Битката меѓу книжевната сцена и поп-дигиталната култура е како битката меѓу Давид и Голијат. Просторот е толкав колку што сами ќе го освоиме“. - Ана Јовковска

„Пулсот и времето“ е монографска збирка од 50 интервјуа со афирмирани јавни личности, писатели, професори, уметници, активисти, актери, политичари и дипломати, креативно разиграна и разновидна селекција на 50 од вкупно 500 интервјуа рмеализирани низ авторскиот ТВ проект „Пулс“ на Ана Јовковска.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote