Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Стела Слејанска-Стојаноска - Пропагатор на современиот звук

Христо Стојаноски  
Оригинален наслов на книгата : Стела Слејанска-Стојаноска - Пропагатор на современиот звук
ИСБН : 978-608-251-017-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Нампрес
Прегледaна: 697 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 216
Димензии : 165х235mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Книгата „Стела Слејанска-Стојаноска - Пропагатор на современиот звук“ е типичен пример зошто се прават монографиите - тие иницираат да размислуваме за заслугите на одредена личност во нашата репродуктивна уметност. Стела Слејанска-Стојаноска е личност која за времето на своето постоење го даде токну она што надостигаше кај нас. Таа го направи првиот чекор за да не стои истото време, со истите луѓе, на истото место... Со своето педагошко и концертно дејствување не влезе во конфликт со постојното. Таа беше првиот пијанист кој се оформуваше во Париз и се врати во својата татковина.
Оваа монографија го претставува уметничкиот пат на Стела Слејанска-Стојаноска, исполнета со многу документи, податоци и сведоштва за нејзиниот живот и дело.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote