Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Медитации за исцелување на вашиот живот

Лујза Хеј  
Оригинален наслов на книгата : Meditations to heal your life
ИСБН : 978-608-230-366-6
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Издавачки центар ТРИ
Прегледaна: 1152 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 263
Димензии : 125х195
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Ова е книга со одлуки кои треба да го забрзаат нашиот личен креативно-мисловен процес. Таа ни отвора можност поинаку да ги согледаме своите искуства. Ние доаѓаме на овој свет со толку чист, беспрекорен ум, совршено поврзани со својата внатрешна мудрост. Додека растеме, ги присвојуваме стравовите и ограничувањата од возрасните околу себе. Кога ќе пораснеме, имаме многу негативни верувања за кои дури и не сме свесни. И така ги градиме својот живот и своите искуства врз тие погрешни верувања.Оваа книга со јасни пораки ќе ве ослободи од  старите негативни концепти и ќе ви го промени животот на подобро.

Почнете со читање на која сакате страница. Отворете ја книгата по личен избор. Пораката за тој миг ќе биде совршена. Можеби ќе го потврди она во што верувате, или ќе ве испровоцира. Но сигурно ќе ве поведе на патот на телесното, менталното и духовното исцелување.


Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

08.04.2016 07:32:35   Бојан Нанески напиша

Одлична книга со пораки
13.11.2015 00:32:46   Anonymous напиша

одлична е книгата, инспирира, утешува,... радува
Copyright 2012-2018 by iVote