Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Моите први 1000 збора

/  
Оригинален наслов на книгата : Моите први 1000 збора : речник за да учите да читате и да пишувате : англиски, македонски
ИСБН : 9989-809-37-2
Година на издавање : n/a
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 838 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 215х290
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Со оваа книга децата имаат прекрасна можност преку забава да ги направат првите чекори во учењето на англискиот јазик. Малите животни што се дел од четирите приказни, со своите авантури го заробуваат детското внимание и учењето го прават полесно и поинтересно. Секоја страница е опремена со убави илустрации, кои ги појаснуваат најважните зборови во приказните.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote