Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Енциклопедија ВМРО : (1893- 1934)

Никола Жежов,   Мирјана Нинчовска,   Теон Џинго  
Оригинален наслов на книгата : Енциклопедија ВМРО : (1893- 1934)
ИСБН : 978-608-10-0463-2
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Матица Mакедонска
Прегледaна: 1484 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 362
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во ова дело од капитално значење застапени се над три илјади одредници, подредени по азбучен ред, а зад секоја од нив стои една човечка судбина.

Енциклопедијата е сублимат  од долгогодишните истражувања на голем број  историчари и научници, при што се користени и досега необјавени архивски материјали.

Бројните одредници се  богато илустрирани од познатиот македонски ликовен уметник и дизајнер Кочо Фидановски.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote