Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Јога-анатомија

Лесли Каминоф,   Ејми Метјус  
Оригинален наслов на книгата : Yoga-Anatomy
ИСБН : 978-608-247-301-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: 1481 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 275
Димензии : 177х254
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Илустриран прирачник на положби, движења и техники на дишење

Најпродаваниот анатомски водич за јога сега е дополнет, проширен и подобар од кога било!
Со повеќе анатомски илустрации во боја и детални информации, второто издание на Јога-анатомија ви овозможува подлабок увид во структурите и принципите што се суштински за секое движење и за јогата воопшто. 
Од дишењето до стоечките положби и инверзиите, ќе видите како одредени мускули реагираат на движењето на зглобовите; како промените на една положба можат да ја зголемат или да ја намалат ефикасноста; и како 'рбетот, дишењето и положбите на телото се суштински поврзани.
Без разлика дали штотуку го почнувате вашето патување или практикувате јога со години, Јога-анатомија ќе биде скапоцен ресурс што ќе ви овозможи да го видите секое движење во сосема нова светлина.
Со Јога-анатомија, авторите Лески Каминоф и Ејми Метјус, двајцата меѓународно признати експерти и учители по анатомија, техники на дишење и движење на телото, создадоа врвна референција за сите оние што практикуваат јога - и инструкторите и ентузијастите.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote