Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

San bojen žutom bugenvilijom

Milomir Đukanović  
Оригинален наслов на книгата : San bojen žutom bugenvilijom
ИСБН : 978-86-88417-01-3
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Ariadna
Прегледaна: 639 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 212
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: SR


Овој производ го нудат:


Краток опис

U novom romanu, Đukanovićev je obogatio i usavršio pripovedački postupak koji mu je doneo popularnost kod čitalaca a u njemu priča o sebi, svojoj generaciji, sa dosta autopoetičkih komentara. Njegovi junaci su neostavrene ličnosti i zato su priče obojene


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote