Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Централ Парк

Гијом Мисо  
Оригинален наслов на книгата : Central Park
ИСБН : 978-608-208-443-5
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 8959 пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 320
Димензии : 20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Една средба станува соучесник на играта на судбината...

Животот е чудесен лавиринт, составен од серија на случајности. Еден малку зрно песок во вртлогот на секојдневниот живот е во можност да си поигра со нашите животи. Можеби, сепак, ништо не се случува случајно ...
Њујорк. Двајца непознати луѓе се будат на клупа во Централ Парк. Алис, припадничка на Париската полиција и Габриел, американски џез пијанист, не се сеќаваат што се случи претходната ноќ. Последното нешто на што се сеќава Алис е прославата со нејзините пријателки во еден ноќен клуб на Шанзелизе, додека Габриеловата меморија завршува со концертот во Даблин. Кога ќе тргнат во потрага по вистината, она што ќе го откријат ќе го претвори нивниот светот наопаку. Тоа утро ќе го паметат цел живот ...

Мајсторски дизајниран психолошки трилер украсен со најдобрите емоции, ќе ги оживее вашите сетила!


Оценка од корисниците

5 звезди

12

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
12

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

19.04.2016 09:42:36   Слаѓан Бишковски напиша

Preubava Kniga :)
04.03.2016 16:23:43   Anonymous напиша

Многу интересна книга, цело време те држи во неизвесност. За разлика од другите негови книги може да се каже дека е пореална.
Copyright 2012-2018 by iVote