Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Изневерено време

Милчо Мисоски  
Оригинален наслов на книгата : /
ИСБН : 978-608-243-151-2
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Антолог
Прегледaна: 412 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 13x20
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

 

„Имав чест и задоволство да читам и препрочитувам стихови на поет кој доаѓа со сигурен чекор во простор што се освојува со творештво, со примена на сигурна постапка и со строго утврдени мерила за уметничкиот израз. Самото  читање на Изневерено време од Милчо Мисоски, како дело кое е поттикнато од застрашувачката реалност, моралниот пад и назадувањето на човештвото, наспроти усилбите и надежите на разумното битие или лирскиот субјект“. Тоде Илиевски

 Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote