Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Анатомски атлас (Човековото тело)

Цветанка Малческа Елизабета Анѓелова  
Оригинален наслов на книгата : Анатомски атлас (Човековото тело)
ИСБН : 608204224-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : ТРИМАКС
Прегледaна: 1636 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 48
Димензии : 210х290мм
Корица : тврда
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Овој анатомски атлас / енциклопедија е еден вид школско помагало по предметот биологија, наменет за учениците од основното, па и средното образование. Во него е обработена анатомијата на човечките системи, со голем број на слики и интересни факти за човечкото тело. 


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote