Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Тајната во нивните очи

Едуардо Сачери  
Оригинален наслов на книгата : La pregunta de sus ojos
ИСБН : 978-608-252-006-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Македоника
Прегледaна: 3540 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 264
Димензии : 200x140
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Мега хит, според кој е снимен истоимен филм, во 2010 година награден со оскар за најдобар странски филм. Во 2015 година уште еднаш беше екранизиран – во холивудска продукција.
  Романот е преведен на многу јазици, меѓу кои и на англиски, португалски, италијански, француски, германски, кинески, полски, унгарски, бугарски и српски јазик.
  Овој трилер, виртуозно раскажан од Сачери, го прикажува долгогодишното разрешување на еден грозен чин од времето на турбулентната и крвава политичка ситуација во Аргентина во 70-тите години на минатиот век.
  Њујоркер за романот пишува дека е „интригантен и возбудлив трилер од Аргентина, кој ги проби границите на државата и на континентот, и доби светско признание. Истовремено криминална приказна и приказна за една неостварена љубов.“
   „Приказната е раскажана со моќ и страст. Повеќекратно испреплетена со животниот пат на еден интелигентен и силен маж, но на крајот љубовта се покажува како најмоќно средство“ – напиша Буенос Аирес хералд.Оценка од корисниците

5 звезди

8

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
8

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

02.03.2016 11:02:08   Anonymous напиша

Филмот го имам гледано и е ремек дело. Филм што долго, долго се памети. Одвај чекам да ја прочитам книгата, сигурно е многу подобра од филмот.
Copyright 2012-2018 by iVote