Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Аналекти

/ Конфучиј  
Оригинален наслов на книгата : Analects
ИСБН : 978-608-201-300-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 677 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 136
Димензии : 115 х 185 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Аналекти е збирка на морални и етички принципи кажани од кинескиот мислител Конфучиј преку разговори со неговите ученици. Овие принципи поставиле стандарди за индивидуалното однесување и раководење со власта и заедницата.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote