Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Карма

Терон К. Димон  
Оригинален наслов на книгата : КАРМА
ИСБН : 000-111-000-111-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 962 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 152
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Kармата го опфаќа односот и заемната поврзаност на идеите што ги носат значењата на зборовите „причина” и „последица”. Секој феномен во природата или манифестираниот универзум, во којшто се вклучени причината и последицата, е пример за карма.
Kармата ја означува таа божествена, онаа семоќна, сезнајна сила што ја сообразува секоја последица кон својата првична причина.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote