Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

МАСОНИ И ИЛУМИНАТИ

Џон Робинсон,   Алфред Адлер  
Оригинален наслов на книгата : Proofs of a conspiracy against all the eligions of a Europe Carried on, in the secret meetings of free masons, illuminati and reading societies
ИСБН : 978-608-201-307-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 1682 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 184
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Во ова негово дело, Робисон ги поставил темелите на модерните теории на заговор, со тоа што ги обвинил баварските илуминати како виновници за резултатите од
Француската револуција. Тие имале јадро од вистински верници, кои имале ради-
кални, атеистички, антимо-нархистички и најверојатно протофеминистички гледишта, кои во тоа време биле сметани како недолични.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote