Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

СМИСЛАТА НА ЖИВОТОТ

Алфред Адлер  
Оригинален наслов на книгата : Der Sinn Des Lebens
ИСБН : 978-608-201-309-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 1332 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 204
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Смислата на животот“ е последното големо дело на Адлер. Тој во предговорот вели: „Што се однесува до мислењето на човекот за себеси и за надворешниот свет, тоа
најдобро може да се согледа по тоа каква смисла тој наоѓа во животот и каква смисла му придава на сопствениот живот. Очигледно е дека тука се покажува можната ди-
сонанција во однос на едно идеално чувство за заедницата, соработката и заедничкиот живот“.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote