Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

ОПТИМИЗАМ

Бенџамин Блод  
Оригинален наслов на книгата : Optimism
ИСБН : 978-608-201-318-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 691 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 140
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Оптимизам“ е сведоштво за идејата дека духовното искуство мора да му претходи на религиозното. Воден од сопственото мистично искуство, Блад ни прикажува една вечна филозофија со американски глас, која била инспирација за религиозните филозофи на деветнаесеттиот век. „Оптимизам“ е прогласена за безвременски водич кон вербата и кон прифаќањето на сѐ што ќе донесе животот.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote