Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

ОТАДЕ ДОБРОТО И ЗЛОТО

Фридрих НИЧЕ  
Оригинален наслов на книгата : Jenseits von Gut und Böse : Vorspiel einer Philosophie der Zukunft
ИСБН : 978-608-201-317-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 1082 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 196
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Отаде доброто и злото“ го потврди Ниче како најголем филозоф во Европа. Во делото, тој драматично ја отфрла традицијата на Западното мислење со поглед
кон вистината и кон Господ, кон доброто и злото. Ниче покажува дека христијанскиот свет е покриен со лажна побожност и е заразен со „моралот на робот“.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote