Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

РОЗЕНКРОЈЦЕРИ

Анонимус  
Оригинален наслов на книгата : Mysteries of the Rosie Cross
ИСБН : 978-608-201-313-8
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 998 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 172
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

„Кои и што биле розенкројцерите? Кога и зошто тие процветале и какво
влијание врз светот направила некоја догма што тие можеби ја застапувале, или практики во кои се впуштиле? Ние ќе се потрудиме да одговориме на овие прашања колку што е можно појасно со оглед на мистериозноста и екстравагантноста што
може да ни ја дозволи овој предмет и да ја илустрирамe севкупноста со богати извадоци од пишувањата на признатите лидери и на следбениците...“


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote