Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ротшилдови : раѓање на династијата што владее со светот

Игнатиус БАЛА  
Оригинален наслов на книгата : The romance of the Rothschilds
ИСБН : 978-608-201-324-4
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Ѓурѓа
Прегледaна: 1210 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 184
Димензии : 125 х 200 mm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Самото споменување на нивното име сугерира моќ на милионите и на оние кои се
секогаш подготвени да обрнат внимание на богатството. Овие потомци на еден мал препродавач од франкфуртското гето изгледа дека се самата персонификација на овоземни богатства. Овој фабулозен успех на Ротшилдови изгледа позначаен кога ќе дознаеме дека непосредниот основач на оваа моќна династија, пред нешто повеќе од сто години, бил еден мал трговец во еврејскиот кварт во Франкфурт кој не можел
ниту да ги сонува милионите кои неговото семејство подоцна ги натрупа.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote