Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

УМРЕН ЧОВЕК

Игор Џамбазов  
Оригинален наслов на книгата : УМРЕН ЧОВЕК
ИСБН : 978-608-230-423-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Издавачки центар ТРИ
Прегледaна: 2373 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 230
Димензии : 140/210
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Пак јас...

Прости ми, пријателе мој, посилно е од мене... Ти ветив дека повеќе нема да пишувам за себе, ама што маж сум јас ако си го одржам ветувањето? Имаат ли крај овие мои климактерични его-трипови? И имало ли во моите мозочни „фајлови“ уште нераскажани приказни?

Е па... имало, пријателе.

Ќе умрам ако не ти ги раскажам. Или откако ќе ти ги раскажам. Ете така, просто морам да ти ги раскажам.

Како старецот во приказните кој претчувствува дека му доаѓа крајот, па ги собира околу смртната постела своите тројца синови, за да им каже нешто што дотогаш им го немал кажано. Нешто многу вредно. Некоја тајна што тие не ја знаеле. Или... едноставно да им подари некоја стара мудрост, онака за крај.

Ете, така и јас. Не оти ќе се умира набргу. Вакви говеда како мене живеат за инает. И не оти тврдам дека во моите приказни има некоја мудрост. А и да има, ќе мораш сам да ја откриеш, пријателе мој. Ако сакаш.

Или пак, едноставно, препушти им се на приказните...Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

2

Просечна оценка
2,3
3

Коментари од корисниците

18.05.2016 13:35:24   Anonymous напиша

Глупости, исто како и неговите претходни книги.
Copyright 2012-2018 by iVote