Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

КОРМИЛАР НА ДУШАТА

д-р Максвел Молц  
Оригинален наслов на книгата : Psycho-cybernetics
ИСБН : 978-608-65519-4-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Концепција
Прегледaна: 1253 пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 252
Димензии : 210x140
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Ова ИЗВОНРЕДНО ОТКРИТИЕ НА ПОЗНАТ ЕСТЕТСКИ ХИРУРГ ќе ви помогне да ја избегнете здодевната рутина на животот – ќе направи да изгледате помлади, да се чувствувате поздрави и да бидете поуспешни!

 Нов начин да извлечете повеќе живост од животот!

Засновано на неверојатна научна иновација, овој едноставен и практичен „нов начин на живот“ ќе изврши големо влијание на вас!

 „Откривањето на психокибернетиката од д-р Молц е важен и вреден придонес што помага човекот да се спознае себеси и да се поттикне неговата способност за самоподобрување“.

Луис Грубер, претседател на одборот,П. Лорилард и останати


Д-р Максвел Молц (1889-1975) дипломирал на медицинскиот факултет при Универзитетот Колумбија и станал доктор по медицински науки на колеџот за лекари и хирурзи. Тој е еден од најпознатите и најценети естетски хирурзи. Предавал на Универзитетот на Амстердам, Универзитетот на Париз и Римскиот Универзитет. Бил професор по естетска хирургија на Универзитетот на Никарагва и на Ел Салвадор.  Една од многуте негови книги е и Магијата на верувањето.

 

/


Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

22.04.2016 11:01:55   Anonymous напиша

Благодарам Концепција за оваа прекрасна книга која го дополнува вашиот и онака одличен избор :)
Copyright 2012-2018 by iVote