Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ

Сала Симука  
Оригинален наслов на книгата : ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ
ИСБН : 123123
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : БАТА ПРЕСС
Прегледaна: 3107 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 500
Димензии : 21х13
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

ЦРВЕНА КАКО КРВ - САЛА СИМУКА
Среде арктичката зима, седумнаесетгодишната Лумики Андерсон во темната комора на своето школо пронаоѓа куп банкноти со флеки од гримизна боја. Илјадници евра оставени да се сушат – покриени со нечија крв. Лумики живее сама, не оди на забави и не ги следи озборувањата на училиште, уверена е дека го оставила минатото зад себе. Ама пронаоѓањето на крвавите пари менува сè. Лумики е вовлечена во вител од опасни настани. Кога ќе се посомнева во корумпираниот полицаец и брутален предводник на наркоманското подземје, ќе се најде во смртна опасност. 
СВЕТСКИ БЕСТСЕЛЕР ПРЕВЕДЕН НА 50 ЈАЗИЦИ.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=71601

ГРОБОТ НА ЏЕЛАТОТ - АСЛИ ПЕРКЕР
Иса беше чуварот на гробиштата. Откако се исели во Истанбул негов единствен пријател му беше Хамит, кој му ги носеше за да ги закопа луѓето што ги убиваше. 
Хамит беше најдобриот стрелец, убиец во подземниот свет. Сам живееше во животот и немаше никого освен внук му – Лутви. 
Лутви беше младич кој сакаше многу бргу да напредува во подземјето. Имаше ѓаволест шарм.
Фуат беше асоцијален тип. Меѓутоа со помош на остроумноста и снаодливоста успева да го спаси Лутви од обезбедувањето на Универзитетот. Од тогаш судбината им се поврзува на овие четири мажи.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=36316

КОЛЕРА МААЛО - МЕТИН КАЧАН
Фантастичен крими трилер, што ја отсликува болната андерграунд реалност на сиромашните квартови во Истанбул. 
Колера Маало е место каде што се случуваат бизарни случки поврзани со проституција, наркомани, религиозни фанатици, насилства и убиства. Пишувајќи сатирично за овие случувања, авторот изгубил контрола врз својот живот и во својата 51-ва година извршил самоубиство, исто како и главниот лик во романот - Салих.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=36015


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote